Pagina 1 van 1

Aantal werkuren

Geplaatst: 22 nov 2018, 18:23
door SirRickie
Kachel MCZ Ego 2.0 dark air. Is het mogelijk om het aantal werkuren te checken op deze kachel ? Vind niets terug hierover in de handleiding. Op het noodpaneel achteraan zijn 2 drukknopjes. Wss kun je dit hiermee wel opvragen, maar weet niet hoe het moet. Of is dit niet aan te raden om te checken ?

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 22 nov 2018, 18:51
door HerC
Verborgen inhoud
Je moet geregistreerd en aangemeld zijn om de verborgen inhoud te kunnen zien.

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 22 nov 2018, 20:02
door SirRickie
Super ! Waren alle forums maar zo responsief en behulpzaam. ;)
Btw : ik mag de info met de druktoets toch zonder probleem opvragen veronderstel ik.

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 22 nov 2018, 20:28
door HerC
Kan geen kwaad zolang je doet wat er staat ;)

Springt gewoon terug op oorspronkelijke stand na enkele sec...
Doe dit als de kachel aan staat...

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 23 nov 2018, 10:44
door SirRickie
Eigenaardig, maar het lukt niet. Ik doe het volgende : kachel ligt uit, display staat op OFF, schakelaar op min (stond op min), ik duw op de testknop en laat los (hoor een piep) maar er komt niks te voorschijn, display blijft OFF weergeven (ook als ik blijf duwen op de testknop, gebeurt er niks). Doe ik iets verkeerd.

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 23 nov 2018, 10:47
door HerC
Ik heb het hier net gedaan met een werkende kachel...
Zal blijkbaar niet gaan als de kachel uit staat. Sorry voor de vergissing...
Heb het aangepast in mijn vorige post.

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 23 nov 2018, 11:37
door SirRickie
Tnx. Zal het vanavond eens proberen met de kachel aan.

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 23 nov 2018, 11:42
door SirRickie
Sorry, effe iets vergeten te vragen. Laat je de drukknop los of blijf je duwen ?

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 23 nov 2018, 12:06
door HerC
Druk op testknop tot je het eerste getal (bv 003) ziet daarna opnieuw drukken, je ziet dan het tweede getal (bv 123).
Dit wil zeggen dat er bv 3123 uren zijn...

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 24 nov 2018, 11:02
door SirRickie
Toch eigenaardig, is ook niet zo erg hoor. Ik krijg als eerste scherm : 000 en tweede scherm 056. Dit zou 56 uren betekenen. Kan dus niet, want brandt nu praktisch 1 jaar (moet ca 1000 uur zijn denk ik). Of zou het mss kunnen dat met deze zomer de stekker uit het stopcontact te halen, de teller dan op nul gekomen is ? Kan wss wel niet. Zal het dan wel eens vragen aan mijn installateur als hij in het voorjaar een groot onderhoud komt doen.

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 24 nov 2018, 13:38
door HerC
Vreemd. Uren worden normaal gezien bijgehouden...

Dus je hebt de testknop tweemaal kort na mekaar ingedrukt toch. Niet de eerste keer ingedrukt houden. Dan krijg je idd een 0 te zien.

Re: Aantal werkuren

Geplaatst: 24 nov 2018, 14:54
door SirRickie
Wat gebeurt er bij mij : ik druk kort op de toets, laat los, het scherm 000 vertoont zich en verspringt automatisch naar het tweede scherm (nu 60). Een tweede keer moet ik dus niet drukken. Heb vanalles geprobeerd (nogmaals drukken na 1° schermpje en zo), maar het eerste schermpje blijft op 000. Het tweede schermpje past zich aan, staat nu op 60 ipv 56 deze morgen, dus het werkt. Alleen dat eerste schermpje klopt niet, tenzij idd beide schermpjes op nul springen als je stekker uittrekt (wat me hoogst zou verwonderen toch). Ik zal vanavond de stekker eens uittrekken en zien wat er morgen dan op het tweede schermpje staat (mss staat dit dan terug ook op nul).